Dashboardy

Dashboard umožňuje náhlednutí do konkrétních widgetů, které představují data z projektů. Dashboardy jsou vytvářeny automaticky při zadavání nového projektu, jejich uspořádání a obsah lze libovolně upravovat.

Nový Dashboard

Existují dva způsoby, jak vytvořit nový dashboard.
Pokud nemáte žádné otevřené dashboardy, můžete vytvořit nový v seznamu dashboardů. V tomto případě klepněte na tlačítko „+Vytvořit“.

Budete přesměrováni na stránku „Vytvořit nový dashboard“.

Pro vytvoření nového dashboardu musíte vyplnit následující pole:

1. Výchozí projekt – kliknutím na tento panel vyjede seznam projektů nastavených na účtu. Uživatel si vybere projekt, který bude prezentován na dashboardu.
2. Nový název dashboardu.
3. Rozhodnout se o uspořádání Dashboardu. K dispozici jsou čtyři druhy dashboardů, uživatel má možnost editovat widgety následovně:
a) Jednoduchý dashboard vám umožní zkontrolovat shrnutí obsahu, dynamiku zmínek, klíčová slova, sentiment a zdroje. Jedná se o základní dashboard, vhodný pro začátečníky. Tento dashboard se skládá z následujících widgetů: dynamika zmínek, shrnutí obsahu, dynamika sentimentu, sentiment, prizma konverzace, mrak klíčových slov, zdroje zmínek, koláčový graf zdrojů, všechny projevy, nejpopulárnější domény, rozdělení podle pohlaví v časové ose, analýza pohlaví.
b) Pokročilý – na pokročilém dashboardu můžete snadno zobrazovat všechny základní widgety, stejně jako údaje o dosahu a genderové analýzy. Dostupné widgety: všechny grafy jsou k dispozici v jednoduchém dashboardu, jakož i další 4: náhledy dynamik, shrnutí dosahu, názoroví vůdci, nejpopulárnější komentáře.
c) Porovnání – použití tohoto předem definovaného dashboardu umožňuje snadné srovnání mezi dvěma nebo více projekty. Chcete-li použít tento dashboard, musíte mít definované alespoň dva projekty.
d) Prázdný – zde můžete nastavit všechny widgety ručně. Nejsou přidané žádné předdefinované widgety.
4. Nové nastavení se potvrdí tlačítkem „Uložit změny“.

Na této úrovni byste měli také zvolit projekt pro vytvoření dashboardu. Chcete-li tak učinit, zadejte název vašich projektů v poli „Výchozí téma“. Potom byste měli pojmenovat dashboard. Zadejte název do pole na pravé straně.

Widgety a vlastní dashboardy

Jakýkoliv předdefinovaný dashboard lze snadno přizpůsobit pomocí widgetů dle vašeho výběru. Můžete také použít „Prázdný“ dashboard a přidat své vlastní widgety. Chcete-li přidat widgety, stiskněte tlačítko „Přizpůsobit“ v pravém horním rohu dashboardu.

1. Seznam Dashboardů – kliknutí na ikonu umožňuje otevřít seznam dostupných dashboardů nebo vyhledat konkrétní dashboard zadáním jeho jména.
2. Obnovení dat zobrazených na internetové stránce.
3. Uspořádání widgetů podle rozlišení obrazovky.
4. Datové filtry jsou zobrazeny na widgetech podle projektů, období, doménových skupin, sentimentu, pohlaví autora, typů ýsledků, granulace, tagů, jazyku. Jednotlivé filtry jsou uvedeny v sekci nastavení dashboardu.
5. Přizpůsobit – kliknutím na tuto ikonu se zobrazí editační panel dashboardu, kde si můžete libovolně přidávat nebo mazat widgety zobrazené na dashboardu.

V Monitoře Social máme 8 kategorií widgetů, které můžete přidat na dashboard. Jejich dostupnost závisí na zvoleném balíčku.

Všeobecné – obsahuje widgety sdílení hlasu, zmínky v čase, shrnutí obsahu, názorové vůdce a časový histogram.
Výsledky – obsahuje widgety mraky slov, seznam všech příspěvků, nejpopulárnější zmínky, sociální stream, označené geotagem zmínky.
Zdroje – obsahuje widgety dynamika zdrojů, dynamika zdrojů v čase a nejpopulárnější domény.
Sentiment – obsahuje widgety sentiment, dynamika sentimentu, prizma sentimentu.
Pohlaví – obsahuje widgety pohlaví uživatelů a dynamika uživatelů dle pohlaví.
Podíl otagovaného obsahu – obsahuje widgety otagovaného obsahu a dynamika otagovaného obsahu.
Dosah – obsahuje widgety podíl impresí, podíl impresí v časovém období, přehled dosahu.
Viralita – obsahuje nejpopulárnější slova, nejpopulárnější hashtagy a nejpopulárnější příspěvky.

Chcete-li přidat widget do vašeho dashboardu, klikněte na některý z nich v menu, poté se vybraný widget automaticky zobrazí v dolní části dashboardu:

Přizpůsobení widgetů

Jakýkoliv přidaný widget na dashboard lze přizpůsobit. Chcete-li tak učinit, klikněte na ikonu „Editovat nastavení“ v pravém horním rohu widgetu.

Po kliknutí, se zobrazí okno se sekcí filtrů, které již znáte z přizpůsobení dashboardu.

V aplikaci existuje samostatná obrazovka, kde můžete procházet a číst vaše zmínky. Můžete ji otevřít, kliknutím na ikonu „Výsledky“ v levém menu. Poté, co tak učiníte, se zobrazí okno se sekcí filtrů, které již znáte z přizpůsobení dashboardu.